Zubní péče - Bělení zubů

Bělení zubů

Dnešní metody bělení jsou velmi šetrné a jednoduché. Není problém mít krásný úsměv díky bílým zubům za jakékoliv situace a v kterémkoliv věku. Krásný úsměv je zdrojem sebevědomí a pocitu jistoty v komunikaci s ostatními lidmi. Cílem bělení je odstranění organických pigmentů z povrchu a struktury zubu, což se děje pomocí peroxidového gelu. V drogériích dostupné kosmetické bělící přípravky jsou sice levnější, ale nesou sebou i vyšší riziko poškození skloviny zubů a citlivosti zubů.  Bělení zubů by mělo vždy probíhat pod odborným dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky.

Bělení zubů by mělo vždy probíhat pod odborným dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky.

Poškozuje bělení zubů sklovinu?

Tématu bělení zubů a jeho vlivu na sklovinu je věnována celá řada výzkumů a odborných článků.  Vědci se shodují na tom, že pokud jsou dodržovány instrukce zubního lékaře týkající se aplikace a koncentrace gelu, je bělení zubů zcela bezpečný proces a při jeho provádění nedochází k žádnému poškození zubní skloviny.  V naší ordinaci používáme k bělení gel Opalescence, který je účinný a zároveň velice šetrný. Komplikací bělení může být krátkodobá citlivost zubů, která během několika dní odezní.  K potlačení citlivosti doporučujeme  gelovou pastu MI Paste plus, která obsahuje kombinaci sloučenin vápníku s fluorem a výrazně snižuje riziko vniku citlivosti zubů.

Bělení zubů šetrnými bělícími gely na bázi peroxidu nepoškozuje zubní sklovinu!

Průběh bělení

V naší ordinaci preferujeme metodu tzv. „domácího bělení“, která přináší dlouhodobější a stabilnější výsledky než ordinační bělení, při kterém se využívají vysoké koncentrace bělícího gelu. Ordinační bělení způsobující vysokou citlivost zubů během i po bělení. Domácí bělení mohou absolvovat pouze pacienti s výbornou dentální hygienou. Splnili pacient tento požadavek, zuby se očistí metodou AIR-FLOW a lékař zhotoví otisky obou čelistí, na podkladě kterých vytvoří zubní laboratoř individuální silikonové nosiče. Vlastní bělení probíhá doma, kde si pacient aplikuje bělící gel do nosičů, které pak nasadí na zuby a nechá gel působit přesně podle instrukcí lékaře nebo dentální hygienistky.  Délka bělení je individuální a pohybuje od 2 do 3 týdnů.  Následuje fáze udržovací, během které si pacient aplikuje gel v nosičích jedenkrát za 4-6měsíců na jednu noc, čímž si udržuje původní získaný odstín.

Máte zájem o bělení zubů v naší ordinaci? Kontaktujte nás!