Aktuality

24

ZÁŘ 2021

Není bílá jako bílá …


Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Fotokompozitní výplně (bílé plomby) jsou z hlediska náročnosti na zhotovení a náročnější než amalgámové plomby. Každá chyba v postupu znamená snížení životnosti. V Zubní ordinaci Nad Porubkou dodržujeme stanovené postupy a tím zajišťujeme dlouhodobou funkčnost ošetření. Dobře zhotovená bílá plomba vám může vydržet celý život!

Celý článek

24

KVĚ 2021

Dentální hygiena jako základ zdravých zubů


Cílem dentální hygieny je prevence vniku zubního kazu, zánětu dásní a paradentózy. Hlavním úkolem dentální hygieny je motivovat pacienta k zájmu o své orální zdraví a naučit ho správné technice čištění zubů, a to včetně používání mezizubních kartáčků.

Celý článek

23

KVĚ 2021

Je implantát dlouhodobé řešení?


Zubní implantát je dokonalá náhrada zubu, která plní všechny jeho původní funkce. Ztráta zubu je vždy nepříjemná, zejména pokud se jedná o zub ve frontálním úseku chrupu. Zubní implantáty jsou v současné době nejideálnějším ošetřením v případě ztráty jednoho, ale i více zubů. Implantát dokáže ztracený zub zcela nahradit funkčně i esteticky.

Celý článek

12

ŘIJ 2020

Amalgámová nebo kompozitní výplň?


Zubní výplně, neboli plomby, jsou obecně materiály, kterými zubní lékař doplňuje zub do jeho původního tvaru poté, co byla jeho část destruovaná nejčastěji kazem nebo úrazem. V zásadě existují dva základní materiály používané pro zhotovení dlouhodobě stálých výplní a to amalgám (černá plomba) a fotokompozitní materiál (bílá plomba). Oba materiály mají své výhodné, ale i nevýhodné vlastnosti.

Celý článek

19

KVĚ 2020

Kdy se používají zubní korunky a můstky?


Korunka je protetický výrobek, který vytváří kolem nabroušeného zubu plášť a doplňuje ho tak do jeho přirozeného tvaru. Můstek je náhrada tvořená dvěma korunkami, které jsou spojené mezičlenem ve tvaru zubu. Nejčastější indikací pro zhotovení korunky je rozsáhlé destrukce tvrdých zubních tkání zubním kazem, kdy chybějící část zubu již nelze nahradit výplní. Druhou nejčastější indikací pro korunky jsou zuby po ošetření kořenových kanálků.  Můstky zhotovujeme, pokud chceme nahradit ztracený zub a mezera je ohraničena z každé strany využitelným zubem.

Celý článek